HAKATON ZA STUDENTE DRŽAVNOG UNIVERZITETA U NOVOM PAZARU

Za studente DUNP 12. 11. 2019. u 10 časova u računarskoj sali R1 održaće se nagradno takmičenje u programiranju “Hakaton”.
Dr Vladimir Soloviev, profesor Finansijskog univerziteta u Moskvi, održaće predavanje o razvoju mašinskog učenja uz korišćenje programa Microsoft Azure ML Experimentation Service, za studente Ekonomije, Matematike, Računarske tehnike i Softverskog inženjerstva, ali i druge studente koje zanima ova oblast.
Predavanje uključuje rešavanje zanimljivih problema velikih svetskih kompanija u vidu takmičenja u mašinskom učenju, pa će se održati i takmičenje za učesnike kursa, a najbolji će osvojiti vredne nagrade: pametni telefon i tablet, pametni sat, sertifikat Finansijskog univerziteta u Moskvi o učešću i pobedi i sertifikat za obuku u Zimskoj školi veštačke inteligencije u Moskvi.
Za učešće na ovom takmičenju mogu se prijaviti svi zainteresovani studenti DUNP-u, a prijava se mora izvršiti online.