Prvo mesto u „hakatonu“ osvojio Ahmet Halilović

Pobednici nagradnog takmičenja u programiranju-“hakaton”, koje je prvi put održano na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, uz učešće studenata Računarske tehnike i Softverskog inženjerstva su: Ahmet Halilović, Omer Batilović i Melida Radončić.

Model koji su oni razvijali je iz oblasti mašinskog učenja za konkretan primer. Zadatak je rađen uz korišćenje programa Microsoft Azure ML Experimentation Service.

Na nivou svih takmičenja koja se održavaju u Rusiji i Srbiji, prvo mesto osvojio je Ahmet Halilović. On je nagrađen „pametnim“ telefonom, Omer Batilović je za drugo mesto dobio „pametni“ sat, dok je Melida Radončić, koja je osvojila treće mesto, dobila tablet. Najboljih 12 učesnika ovog takmičenja dobilo je poziv da učestvuje u Zimskoj školi veštačke inteligencije u Moskvi.

U okviru ovog takmičenja dr Vladimir Soloviev, profesor Finansijskog univerziteta u Moskvi, sa svojim timom, održao je predavanje o razvoju mašinskog učenja.