Klub pravnika o zaštiti životne sredine

Na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru održana je prva po redu sesija trećeg saziva kluba „Principes Iurisprudentiae”.Ovaj klub već 5 godina deluje u okviru Departmana za pravne nauke i okuplja njegove najbolje studente.

Tema sesije bila je: “Stanje životne sredine u Novom Pazaru i regiji sa osvrtom na domaću i međunarodnopravnu regulativu o ovoj oblasti”.

Gost i uvodničar na sesiji bila je prof. dr Nataša Đorđević, biolog, a moderator doc.dr Senad Ganić.

Ova sesija još jednom je pokazala važnost interdisciplinarnog pristupa u razumevanju savremenih problema sa kojima se suočavamo, kao i mera koje su potrebne za njihovo adekvatno rešavanje. Takođe, gostovanje biologa, ali i stručnjaka iz drugih oblasti u klubu pravnika, dodatno potvrđuje prednost koju u tom pogledu imaju integrisane visokoobrazovne ustanove.